• Aktualności

          • Dzień Dziecka na sportowo

          • Tradycyjnie 3 czerwca  w naszej szkole odbył się  Dzień Dziecka i Dzień Sportu.  Z tej okazji odbyły się  zawody składające się z konkurencji sportowych. 

            Impreza rozpoczęła się od przywitania uczniów na boisku sporotwym w Gromcu i przedstawienia programu. Podczas trzygodzinnej zabawy dzieci zmagały się z różnymi konkurencjami  sportowymi, brały udział w  zabawach ruchowych przy muzyce oraz został przeprowadzony konkurs przeciągania liny. W tym dniu wszyscy byli zwycięzcami. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci cukierków.

            Dziękujemy Radzie Rodzicòw za pyszne kiełbaski, lody i napoje. Firmie Kruszywo za prezenty dla dzieci ze szkoły i przedszkola, Libiąskie Centrum Kultury za poprowadzenie animacji, nauczycielom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wspaniałego dnia!

            Koordynatorki Dnia Dziecka na Sportowo: Joanna Kaczorowska-Gut i Elwira Świtalska

          • Dzień Dziecka w przedszkolu

          • Dzień Dziecka w naszym przedszkolu obchodziliśmy na sportowo. Była zumba z szarfami, taniec z piłkami. Dzieci także wspólnie utworzyły serce z piłeczek. Nastepnie przy muzyce pociągi zawiozły dzieci do krainy kolorowych farb. Tam namalowały swoje twórcze obrazki. Zabawa była wyśmienita

          • Nasi uczniowie w stolicy - wycieczka do Warszawy

          • W dniach 30.05 – 01.06.2022r. nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W ciągu trzech dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy. 

            Głównym celem wyjazdu była integracja i wzmocnienie więzi koleżeńskich, a także przybliżenie dziedzictwa kulturowego i narodowego naszego kraju. Pierwszym punktem programu było spotkanie z Panem przewodnikiem, który opowiedziała nam o burzliwej historii stolicy z najpiękniejszymi i najbardziej tragicznymi momentami. Na trasie wycieczki poznaliśmy symbole Warszawy. Spacer rozpoczęliśmy od Łazienek Królewskich słuchając historii i anegdot związanych z tym miejscem, a następnie udaliśmy się na Stadion Narodowy.

            Kolejnym, ale nie ostatnim punktem naszego programu w pierwszym dniu był cmentarz wyznaniowy na Powązkach. Spacerując po nim rozmyślaliśmy nad losem poległych żołnierzy i uczestników powstania. Wstrząsnęły nami groby Alka, Rudego i Zośki, którzy niewiele od nas starsi oddali życie za naszą ojczyznę. Szukaliśmy również grobów znanych osób. Był to czas ciszy, spokoju i głębokiej zadumy. Po nostalgicznym pobycie na cmentarzu udaliśmy się na odpowczynek do hotelu.

            Drugiego dnia, nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Zamku Królewskiego, gdzie największe wrażenie zrobił na nas Pokój Marmurowy z przepięknymi zdobieniami i iście królewskim przepychem.  Zachwycaliśmy się ogromnymi dziełami Jana Matejki, które w końcu mogliśmy podziwiać na żywo, a nie tylko w podręczniku do historii. Ważnym punktem było dla nas odwiedzenie Sali Senatorskiej, w której uchwalono Konstytucję 3 maja  w 1792 r.  Po intensywnym i dość czasochłonnym zwiedzeniu Zamku udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, po drodze odwiedzając takie zabytki jak: Bazylika Archikatedralna p.w. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela, dzwon na Kanonii, Gnojną Górę, Kolumnę Zygmunta. Nasz spacer przedłużyliśmy w okolice Krakowskiego Przedmieścia. Tam zobaczyliśmy Kościół p.w. Św. Anny, Pałac Prezydencki oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Smoleński. W drodze powrotnej przystanęliśmy przy jedynej pozostałości z getta warszawskiego – małego fragmentu ceglanego muru. Spacerowaliśmy także malowniczymi uliczkami, które choć teoretycznie wszystkim znane, skrywają mnóstwo tajemnic.

            W ostatnim dniu udaliśmy się na żywe lekcje  z dziedziny biologii, fizyki, mechaniki, robotyki i techniki do Centrum Nauki Kopernik. Każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. Dzięki tej wizycie wzbogaciliśmy naszą  wiedzę i umiejętności – i mogliśmy je zastosować w praktyce. Wszystkich pokazów doświadczeń i wystaw nie sposób wymienić, trzeba to po prostu zobaczyć. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na szybki posiłek i powrót do domu. Taki wyjazd to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności.Jedno jest pewne - tą wycieczkę zapamiętamy na długo.

             

          • Zielona Szkoła w Zawoi

          • Zawoja powitała uczestnikòw "zielonej szkoły" słońcem i przygodą. Uczniowie klasy II, III, IV i V rozpoczęli 5-dniowy pobyt w Zawoi. Dzień był pełen wrażeń: soccer do wodospadu, zajęcia z ekosianka, malowanie na szkle i wieczorne pieczenie kiełbasek.

            kolejny, wspaniały dzień! Zaczęliśmy od spotkania w Centrum Zabawek w Stryszawie, później wędrówka na Halę Barankową, a na koniec Patchworkowe Cuda

            trzeci dzień pobytu uczniów naszej szkoły w malowniczej Zawoi. Mimo pochmurnego i deszczowego dnia wszystkim od rana dopisywały humory. Dzień zaczęliśmy smakowicie, od pieczenia pierniczków, następnie było trochę relaksu z instruktorem zumby, a dzień zakończyło spotkanie z folklorem. ​​​​​​​

            Jest takie powiedzenie "co dobre, szybko się kończy"i tak też jest z naszą zieloną szkołą. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy w Bacówce, robiliśmy oscypki, piekliśmy moskole, słuchaliśmy opowieści o życiu w góralskiej zagrodzie. Natomiast popołudnie upłynęło nam na wędrówce po Babiogórskim Parku. Na zakończenie dnia każdy mógł spróbować sił w zgaduj -zgaduli n/t tego co widział i słyszał.

          • TIK-uję po angielsku

          • Dla uczniów współczesnej szkoły tablica, książka i zeszyt to zdecydowanie za mało. Codzienna obecność młodych ludzi w świecie wirtualnym sprawiła, że świat ten stał się dla nich swoistym podwórkiem, na którym najchętniej i najczęściej przebywają, gdyż zaspokaja ono ważne dla nich potrzeby. Dlatego współczesny nauczyciel ma stawać się dla współczesnego ucznia towarzyszem w drodze zdobywania wiedzy. By móc takim się stać, musi wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom. Jest to nadrzędny cel wdrożenia niniejszej innowacji.Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce,   a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie „Insta.Ling dla Szkół” daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

          • "Błysk rekina" w Teatrze Ludowym

          • 18 maja, klasy 6 i 7 w Teatrze Ludowym w Krakowie oglądały spektakl pt.:"Błysk rekina" w reż.Jerzy Fedorowicza. Spektakl o młodzieży dla młodzieży. Przesłanie: przemoc i agresję można pokonać dzięki poezji i miłości. Sparkleshark jest pojęcie dyskryminacji. Ale jak czytamy w programie tekst porusza także inne ważne problemy, takie jak szacunek do samego siebie, zaufanie i tworzenie własnego wizerunku, uwielbianie bohatera oraz trudne relacje rodzinne.

            Zdjęcia ze spektaklu pochodzą ze strony internetowej Teatru Ludowego

          • Zajęcia muzyczne w grupie młodszej

          • Muzyka stanowi ważne ogniwo w rozwoju osobowości dziecka. Rozwija ona wyobraźnię, wrażliwość estetyczną, pozwala na zaspokojenie ekspresji twórczej. Dzieci każdego dnia odkrywają nowe brzmienia, nowe instrumenty, nowe utwory muzyczne. A co najważniejsze zabawa przez muzykę daje możliwość rozwoju naturalnych potrzeb dziecka.

            W przedszkolu pomagamy dzieciom rozwijać ich talenty i pasje. Zajęcia muzyczne w grupie młodszej poprowadziły uczennice z naszej szkoły Bianka Szyjka (kl.6) oraz Maja Szyjka (kl.4) Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

             

          • Pierwsza pomoc przedmedyczna w naszym przedszkolu

          • Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili ratownicy medyczni z Malta Służba Medyczna oddział Chrzanów . Dzieci uczestniczyły w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które miały na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Przedszkolaki wiedzą do kogo zwracać się gdy czują się zagrożone, same również są świadome konieczności zachowywania się w sposób bezpieczny taki, by apteczka i jej wyposażenie były jak najmniej potrzebne. Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach , to tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, których odwaga i dojrzałość zdumiała nie jednego z nas.

          • Witaj Majowa Jutrzenko!

          • Z okazji Wielkiej Majówki, która łączy trzy ważne Święta: Święto Pracy (1.maja), Święto Flagi (2. maja) i Święto Konstytucji (3. maja) – życzymy, aby wyczekiwany, majówkowy czas upłynął w radosnym, wiosennym nastroju. Abyśmy z dumą i radością spoglądali na biało – czerwone flagi łopocące na wietrze, abyśmy śpiewając Hymn Polski mieli poczucie jedności i solidarności narodowej oraz wierzyli, że słowa ,,Jeszcze Polska nie zginęła…” będą zawsze odzwierciedleniem stanu naszej Ojczyzny.

            Nieczęsto mamy czas na rozmyślania o przyszłości Polski – codzienność sprawia, że skupiamy się na codziennych obowiązkach związanych z nauką, pracą, sprawami domowymi. Może ten Majowy Weekend wzbudzi w nas refleksję nad naszą Ojczyzną – Polską, nad jej drogą do wolności, nad ludźmi, którzy walczyli o miejsce Polski na mapie Europy, o prawo do symboli narodowych – flagi, hymnu, godła. O powszechność nauki w języku ojczystym. O prawo do pracy i w pracy. O godność i poszanowanie każdego człowieka.

          • XX Powiatowy Konkurs Ekologiczno - Językowy EARTH DAY EVERY DAY

          • #EarthDay Z okazji Dnia Ziemi, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Powiatowym Konkursie Ekologiczno - Językowym EARTH DAY EVERY DAY

            W konkursie wiedzowym "Zielone Perełki Trzebinii" reprezentowały nas Aleksandra Mikos, Izabela Majcherek, Amelia Guja oraz Natalia Nędza. W konkursie plastyczno-ekologicznym "Zakochaj się w Puszczy Dulowskiej" reprezentowali nas Weronika Mazgaj, Aleksandra Halbina, Mateusz Bałys oraz Mateusz Krężel. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursach. Organizatorowi Szkoła Podstawowa w Myślachowicach dziękujemy za miłą atmosferę, życzliwe przyjęcie oraz dobrą organizację sponsorom za otrzymane podarunki

            Buk, który otrzymaliśmy od Nadleśnictwa w Chrzanowie zasadziliśmy przy naszej szkole dla przyszłych pokoleń.

          • Rajd konny - przystanek szkoła w Gromcu

          • Po raz siódmy Towarzystwo Krzewienia Tradycji Kawalerii Polskiej im. rtm. Witolda Pileckiego w Chrzanowie organizuje rajd konny śladami historycznej ucieczki bohaterskiego rotmistrza z niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Trasa prowadzi z Oświęcimia do Nowego Wiśnicza przez Bobrek, Gromiec, Mętków, Wygiełzów, Alwernię, Przeginię Duchowną, Czernichów, Piekary, Tyniec i Bochnię.

          • Poranek wielkanocny

          • Środowe zajęcia w naszej szkole różniły się od innych. W tym dniu odbyły się Wielkanocne Śniadania. Zapach świeżego chleba, jaj, kiełbasy, świątecznych bab i mazurków zachęcał i zapraszał. Zarówno rodzicom, jak i nauczycielom naszej szkoły należą się słowa uznania za pielęgnowanie tradycji.

            Aby nastrój świątecznej radości przetrwał w nas jak najdłużej

          • Kiermasz wielkanocny

          • Dzisiaj w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Zorganizowany został jako wspólna akcja Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu. Opiekunki, Agnieszka Białożyt, Joanna Kaczorowska-Gut i Sylwia Mochel-Gierula dziękują wszystkim uczniom i ich rodzinom, których zaangażowanie przyczyniło się do sukcesu kiermaszu. Uzbierana kwota przeznaczona zostanie na cele charytatywne.

          • Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ma na celu podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W geście solidarności i wsparcia osób z zaburzeniami ze spectrum 2. kwietnia cały świat zapala się na niebiesko Uczniowie klasy 7. wraz z rodzicami, rodzeństwem i wychowawcą również pokazali niebieskie akcenty ,,Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" - pokaż, że solidaryzujesz się z osobami ze spektrum. Wrzuć zdjęcie na niebiesko w komentarzu

            W wolnej chwili zachęcamy Was do obejrzenia krótkiej animacji, która wyjaśnia czym jest autyzm

             

          • "Dzień Bez Plecaka"

          • To ogólnopolska inicjatywa, która pozwala uczniom popuścić wodze fantazji. Najczęściej organizowana jest pierwszego dnia wiosny. Zabawa jest prosta - trzeba przyjść do szkoły ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami, jak książki, zeszyty czy przybory, ale zamiast tradycyjnego plecaka trzeba użyć... No właśnie, tutaj kreatywność może być ogromna!

             

             

          • Wycieczka do Krakowa

          • Uczniowie klas 1-3 w pierwszy dzień wiosny wybrali się do Teatru Groteska w Krakowie na spektakl pt. "O Kasi, co gąski zgubiła". To opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór. Spektakl osadzony został w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Po przedstawieniu udaliśmy się na Rynek Główny. Zobaczyliśmy kilka ważnych zabytków: Kościół Mariacki, Ratusz, Bramę Floriańską, Barbakan. W Sukiennicach kupiliśmy pamiątki. Pełni emocji, wiedzy i wrażeń wróciliśmy do Gromca. Już dzisiaj wiemy, że to nie ostatnia wycieczka do Krakowa. /J.Szczerbowska/

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • W grupie młodszej oraz w klasie 7. 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary” (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego). Kolorowe skarpetki są wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dziękujemy Rodzicom za założenie dzieciom skarpet „nie od pary”.