• Bomba witaminowa, czyli sałatka owocowa

• Uczniowie klasy 2 przygotowywali zupełnie samodzielnie pyszną i zdrową sałatkę owocową. Dzieci wybrały i przyniosły do klasy swoje ulubione owoce. Po krótkim wstępie, przystąpiły do pracy. Umyły ręce, podwinęły rękawy i zabrały się za krojenie owoców, co sprawiło im nie lada przyjemność. Królowały jabłka, gruszki, ale nie zabrakło też mandarynek, bananów, pomarańczy, winogron, kiwi, ananasa oraz borówek i truskawek .

Uśmiechnięte i pełne skupienia buzie pokazały, że zajęcia kulinarne bardzo się podobały. Sałatki były pyszne

• Ferie Zimowe

• Z okazji ferii zimowych życzymy Wam bezpiecznego i pełnego atrakcji wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy i dostarczy niezapomnianych wrażeń. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak uważajcie, aby nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, dbajcie o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących. Wracajcie pełni sił, energii i motywacji do dalszej nauki.

• Agencja Muzyczna "KONTRA" - "Muzyka rozrywkowa "

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji muzyki. Agencja Muzyczna "KONTRA" z Katowic zaprezentowała spektakl pt. "Muzyka rozrywkowa " Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z historią muzyki rozrywkowej, poznać wybrane pojęcia muzyczne, a nade wszystko uczestniczyć w koncercie i wspólnym muzykowaniu. Dziękujemy za wspaniałą ucztę muzyczną i czekamy na kolejne audycje.

• Warsztaty z PROJEKTOREM w klasie 4

• Dzisiaj, uczniowie z klasy IV rozpoczęli cykl spotkań podczas warsztatów zorganizowanych w ramach Program Projektor

Wtorkowe warsztaty prowadziły Kinga Deda i Magdalena Janowska Dziękujemy

Projektor jest programem Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.

Program łączy aktywnych studentów, nauczycieli oraz ekspertów. Skierowany jest do uczniów klas IV - VII szkół podstawowych z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Warsztaty pomagają uczniom rozwijać wrażliwość społeczną, umiejętności współpracy z rówieśnikami, samodzielność w definiowaniu problemów i tworzeniu rozwiązań oraz odwagę do realizacji pomysłów.

Kolejne spotkanie już w najbliższy czwartek.

Po feriach klasa V dołączy do Programu Projektor

Koordynatorzy szkolni: Elwira Świtalska i Kornelia Siuda

Głównym zagadnieniem, w czasie 2.części warsztatów z Program Projektor była aktywność obywatelska, którą wolontariuszki Magdalena Janowska i Kinga Deda oraz uczniowie klasy 4 rozwijali w obszarze relacjii społecznych, a konkrnie relacji w klasie. Podczas warsztatów wolontariuszki dbały o atmosferę radości, zaciekawienia i przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa.

Warsztaty pozwoliły dzieciom doświadczyć poczucia sprawczości i pokazały pole do dokonywania zmian w ich życiu. Uczniowie rozmawiali na tematy związane z budowaniem zespołu klasowego, komunikacji w grupie,

wartości uczniów i wartości grupy, dyskryminacji i wykluczenia z grupy, budowania empatii i współpracy.

Dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalne podejście do tematu. Zapraszamy ponownie. Dziękujemy

• S.O.S dla Afryki

• Uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Marii Konopnickiej pragną wesprzeć misjonarzy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej, którzy zapraszają nas by „Wysłać pączka do Afryki”. W ramach tej akcji pieniądze za każdy sprzedany pączek/wypiek trafią do potrzebujących dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. „Razem ratujmy życie dzieci” Takie jest główne motto i założenia na ten rok oraz jak zawsze posiłki dla dzieci, edukacja i lekarstwa.

Wolontariusze sprzedają w szkole upieczone przez rodziców i dzieci pączki, faworki, babeczki.... Zgromadzone fundusze zostaną przekazane na konto:

Fundacja Kapucyni i Misje

Ul. Korzeniaka 16

Numer konta: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794

• Karnawał 2024

• Karnawał to czas zabaw, kolorów i radości. Bal karnawałowy to tradycja lubiana i wyczekiwana przez dzieci. 30 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal.

Dziękujemy za świetną muzykę PanuJankowi Mańce oraz Maciejiwi Mańce, a także Libiąskie Centrum Kultury i pani Kasi za prowadzenie imprezy. Radzie Rodzicòw dziękujemy za napoje oraz słodki poczęstunek

• Lapbook "Cuda Świata"

• Uczniowie klas 3 zwiedzali świat tropiąc wiadomości o cudach świata! Poznali Wielką Rafę Koralową, Port w Rio de Janeiro, Mount Everest, Zorzę Polarną, Wodospady Wiktorii.

Tworząc lapbook można świetnie uczyć się geografii. Trzeciolkasiści mają nadzieję, że kiedyś odwiedzą te miejsca nie tylko na mapie!

• Bieguny Ziemi w zerówce

• W tym tygodniu w grupie starszej rozmawiamy o biegunach Ziemi. Dzieci zapoznają się m.in. z charakterystycznymi zwierzętami zamieszkującymi Arktykę i Antarktydę. Dzisiaj skupiliśmy się bardziej na niedźwiedziach polarnych. Dzieci zapoznały się z różnicami między niedźwiedziem polarnym a brunatnym. Ponadto uczestniczyły w doświadczeniu mającym na celu uświadomienie jaką rolę odgrywa tłuszcz w izolacji od zimna. Za pomocą specjalnie skonstruowanej rękawicy tłuszczowej dzieci porównywały odczucia zimna w lodowatej wodzie.

• Art Doodle u naszych Świetliczakòw

• Sztuka rysowania Doodle Art to takie bezcelowe bazgrolenie, w efekcie powstaje naprawdę fajny obrazek, który stanowi małe dzieło sztuki.

Co daje Doodle Art?

- rozwój zdolności manualnych, oraz skupienie uwagi

- świetny sposób na naukę na kolorowaniu w liniach,

- takie rysowanie odpręża i odstresowuje,

- ale przede wszystkim to świetna zabawa i zajęcie na godziny.