• Październik na świetlicy

• Drugi miesiąc pracy w świetlicy szkolej minął bardzo szybko. Podczas październikowych zajęć dominowała tematyka jesienna. Dzieci tworzyły przepiękne jesienne krajobrazy, wykonane najróżniejszymi technikami. Październik był bardzo ciekawym miesiącem , pełnym wrażeń i twórczej pracy oraz zabaw. Już niebawem listopad który będzie obfitował w niespodzianki...

• Witaminki, witaminki, dla chłopczyka i dziewczynki..

• Uczniowie klasy trzeciej przygotowywali sałatkę owocową.  Przed przystąpieniem do pracy, przypomniane zostały zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Po nałożeniu fartuszków, umyciu rąk i owoców, uczniowie przystąpili do obierania i krojenia produktów. Wychowawczyni czuwała nad bezpieczeństwem dzieci podczas używania noży. Przygotowała też pyszny, jogurtowy  sos do sałatki. Uczniowie zwracali uwagę nie tylko na walory smakowe, ale również na estetykę podania sałatki, czego dowodem była dekoracja listkiem mięty. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, a po sałatce zostało tylko wspomnienie

• Dzień Dyni w przedszkolu

​​​​​​​

Dynie małe, dynie duże, dynie w dole, dynie w górze. Dynie z lewej, dynie z prawej, dynie kręcą się w zabawie... - Święto Dyni w grupie młodszej

• "Przerwa na czytanie"

• IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

Z przyjemnością informujemy, że IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie” została zorganizowana w ZSP w Gromcu 24 października 2023 r. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

• Wycieczka na Lipowiec i do Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

• 19 października uczniowie klasy 3 i 4 wybrali się na wspólną wycieczkę do Muzeum Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Ten malowniczy skansen ludowej architektury drewnianej położony jest u podnóża ruin średniowiecznego zamku Lipowiec. Uczniowie oprócz muzeum, mieli okazję zobaczyć malownicze chłopskie chaty, zagrody z ogródkami i sadami, sprzęt jakim posługiwali się dawniej ludzie, oraz szkołę i kościół, w którym nadal odbywają się nabożeństwa. Oprócz zwiedzania, dzieci uczestniczyły w warsztatach malowanua na szkle. Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości. Następnie uczniowie zwiedzali ruiny zamku biskupów krakowskich Lipowiec w Babicach, na Górze Zamkowej (362 m n.p.m.), którego historia sięga średniowiecza.