• Dzień Przedszkolaka

• 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

20.09. we wtorek kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Świeto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają !!!

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• Przewodniczącą SU została Natalia Nędza z kl.8. Natalii gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnego stanowiska.

Osoby, które również weszły w skład SU:

Nadia Stankowska kl.8

Bianka Szyjka kl.7

Aleksandra Frosik kl.6

Maja Szyjka kl.5

Gabriela Zajas kl.4

Maciej Wiewióra kl.3

Adrianna Sieczkowska kl.2

Laura Nowakowska kl.1

• Odblaskowa Szkoła

• W konkursie ODBLASKOWA SZKOŁA, w którym bierzemy udział, jednym z zadań jest Bezpieczeństwo na Drodze. W związku z tym nasi uczniowie kontynuują akcję w ramach programu powiatowego „Bezpieczny Powiat Chrzanowski - Bezpieczny Przedszkolak Na Drodze i Bezpieczna Droga Do Szkoły”. Jej koordynatorem jest pan Przemysław Rejdych, Członek Zarządu Powiatu Chrzanowskiego Powiat Chrzanowski

Podczas praktycznej nauki poruszania po drogach najmłodsi uczą się, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni w kolumnie i jak w bezpieczny sposób przechodzić przez drogę.

Wszyscy dostali odblaskowe gadżety: kamizelki, zawieszki i opaski na rękę. Uczniowie testowali też alkogogle. Dziękujemy

#bezpiecznyprzedszkolaknadrodze #bezpiecznadrogadoszkoły #odblaskowaszkoła

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. w szkole w Gromcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 połączone z pasowaniem na ucznia. Z uczniami pierwszych klas przyszli rodzice, gdyż punktem kulminacyjnym uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Po złożeniu przyrzeczenia tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany przez panią dyrektor na ucznia. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst obietnicy. Na pamiątkę tak ważnej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk wychowawczyni dyplomy oraz prezenty - rogi obfitości wypełnione słodyczami od rodziców, prezenty od Rady Rodziców oraz symblicznego krasnala od SU.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole.

• Pożegnanie pani Renaty Malickiej

• Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 był również ostatnim dniem pracy pani Renaty Malickiej, długoletniej nauczycielki języka polskiego, która przeszła na emeryturę. Wielu absolwentów naszej szkoły zaczynało przygodę z nauką pod jej opieką, zdobywając wiedzę, ucząc się obowiązkowości, solidności, pewności siebie i przyjaznych relacji z rówieśnikami. Wszyscy pamiętamy wspaniałe występy teatralne, przygotowane przez panią Renatę, które uatrakcyjniały uroczystości szkolne i pozaszkolne.

Była to wzruszająca uroczystość. Pani Renata Malicka dziękowała za współpracę nauczycielom, dyrekcji szkoły i rodzicom, podkreślając, że będzie pamiętać o wszystkich wspaniałych chwilach spędzonych w szkole wśród dzieci, życzliwych i pomocnych rodziców oraz kolegów i koleżanek nauczycieli.

Mamy nadzieję, że panią Renatę, już jako gościa, będziemy często gościć w murach naszej szkoły.

Dyrektor szkoły pani Jolanta Ferlak żegnała panią Renatę Malicką w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów.

„Są w życiu chwile, które coś ważnego rozpoczynają lub coś kończą. Przejście na emeryturę to moment w życiu człowieka, który łączy obie te cechy. W związku z Pani przejściem na emeryturę składamy serdeczne podziękowanie, wyrazy szczególnego szacunku i uznania za długoletnią pracę opiekuńczo – wychowawczo – dydaktyczną. Pozostawia Pani za sobą mocny ślad oddania i owocnej służby pokoleniu dzieci i młodzieży. Ślad ten jest tym trwalszy, że znaczony przez Człowieka posiadającego w sobie ogromny ładunek ciepła, dobra i szlachetności. Człowieka czujnego i wrażliwego na potrzeby innych, zawsze uśmiechniętego. Pani udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej i wdzięczność dzieci, uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzymy Pani dużo zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzymy, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń."