• Odkrywamy Małopolskę - Ojców

19.10.2021

15 października 2021r., klasy 4-7 udały się na wycieczkę do Ojcowa.

42 uczniów z Zespołu Szkolno ‑ Przedszkolnego w Gromcu uczestniczyło w wycieczkach w ramach realizacji projektu pn. „Odkrywam Małopolskę”.

Pierwszą rzeczą, którą zobaczyliśmy, była "maczuga Herkulesa"- fascynująca forma skalna zbudowana z twardych wapieni skalistych, znajdująca się w Pieskowej Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. "Maczuga Herkulesa" to ogromnych rozmiarów skała wapienna, która wyrasta z ziemi pionowo do góry, rozszerzając się u swojego szczytu na kształt autentycznej maczugi. Nazwa "maczuga Herkulesa" bierze się właśnie od kształtu i rozmiaru tej skały. Stoi na najniższej skalnej terasie zwanej "fortepianem". Wysokość samej maczugi wynosi około 25 metrów. Ten górujący nad okolicą twór skalny jest charakterystycznym elementem krajobrazu Doliny Prądnika. Oprócz swojego „dumnego” wyglądu "maczuga

• Jesień w przedszkolu

19.10.2021

Przyroda niewątpliwie odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu twórczej ekspresji dziecka działając na jego zmysły oraz sferę emocjonalną Zajęcia plastyczne w grupie maluszków miały na celu pogłębić ich wiedzę na temat pory roku - jesieni oraz wzbogacić doświadczenia plastyczne. Każde dziecko poczuło się twórcą i z wielkim zaangażowaniem malowało drzewa oraz barwne liście na arkusz papieru. Maluszki zaobserwowały także specyficzne zmiany ubarwienia liściZajęcia praktyczne w których dzieci mają bezpośredni kontakt z materiałem przyrodniczym są niewątpliwie dobrą metodą, która nie tylko kształtuje ich świadomość ekologiczną, ale także uwrażliwia na piękno i wzbudza przeżycia estetyczne

19.10.2021

13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowe. W przygotowania do jego obchodów zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły głosując na osobowości nauczycielskie w różnych kategoriach. Dzisiaj podczas uroczystości przedstawiciele SU wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły przyznane im w głosowaniu wyróżnienia. Dostali również piękne kartki z życzeniami. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody przyznawane co roku nauczycielom i podziękowała wszystkim za pracę w trudnych warunkach pandemii.

• #sadzimy

10.10.2021

Uczniowie klasy 1,2,3 naszej szkoły dołączyli do ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Pana Prezydenta i Pierwszą Damę oraz Lasy Państwowe " #sadziMY" i posadzili własne drzewka .

Sadzonki podarowało nam Nadleśnictwo z Chrzanowa.

26 sadzonek brzóz i świerków uczniowie posadzili wokół szkoły. Akcji towarzyszyła pogadanka na temat znaczenia lasów i drzew dla człowieka i zwierząt.

• Wycieczka do Ogrodzieńca kl.1-3

10.10.2021

Wycieczka do Ogrodzieńca klas 1-3 okazała się super pomysłem. Zwiedziliśmy ruiny zamku Ogrodzieniec, który jest jednym z najpiękniejszych na Szlaku Orlich Gniazd. Uczestniczyliśmy w lekcji fizyki w Parku Doświadczeń a następnie w lekcji wuefu w Parku Rozrywki. Na zakończenie podziwialiśmy Pustynię Błędowską, jedyną taką w Polsce.

10.10.2021

Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano niespodzianki. Nie obyło się też od pysznej przekąski, którą koleżanki zamówiły swoim chłopcom. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła indywidualnie. Podkreśleniem ważności tego dnia był krawat lub mucha. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała również upominki dla wszystkich naszych Panów pracujących i uczących się w szkole. Wszystkim Chłopakom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

• Dzień Piżamy

11.10.2021

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży. W ramach solidarności z chorymi dziećmi uczniowie naszej szkoły oraz przedszkola wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”. Dlaczego piżama? - ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. Dzień Piżamy to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię. Oprócz wsparcia chorych dzieci na oddziałach onkologii, widzimy również potrzebę promocji zdrowia. Dlatego tez uczniowie przebrani w piżamy, z hasztagiem #piżama lub ze skrzydłami anioła, symbolem fundacji Wylosuj Anioła przeprowadzili zajęcia ruchowe. Ponieważ kreatywność naszych uczniów nie zna granic, poza zaplanowanym biegiem w piżamach, zrobili pokaz mody piżamowej oraz brali aktywny udział na lekcjach wychowania fizycznego

11.10.2021

"Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Ani, Basi i Krzysia. W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce." Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu a zwieńczony został pamiątkowymi zdjęciami i słodkim poczęstunkiem.

• Akcja Odblaskowa Szkoła

17.09.2021

16 września 2021r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komisariatu Policji w Libiążu. Podczas spotkania dzieci poznały podstawowe zasady brd oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Najmłodszym szczególnie podobało się spotkanie przy radiowozie policyjnym, każdy mógł go zobaczyć od środka.

• Dzień Kropki na świetlicy

11.10.2021

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie i przedszkolaki cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie).

• Installing

• Dzwonki: