• Świetlica/Zdalna świetlica

• Propozycja na wtorek 20 kwietnia 2021r.
        • 20.04.2021
        • Propozycja na wtorek 20 kwietnia 2021r.

• NIE WYRZUCAJ - WYKORZYSTAJ
          Wiosna to czas porządków w ogrodzie. Tym, którzy ogrodu nie posiadają, proponujemy wesoły ogródek w domu.Nie trzeba wydawać pieniędzy na doniczki. Zobaczcie, jak można do tego wykorzystać zużyte butelki!
        • Możecie posiać roślinki na kiełki czy posadzić cebulkę na szczypiorek.

STWORKOWY PRZYBORNIK
          UWAGA! Ze względu na konieczność użycia ostrych przyborów pomysł powinien być realizowany przez dzieci pod opieką i z pomocą osoby dorosłej.

P R Z Y G O T U J:
          • butelki różnych wielkości i kształtów,
          • skrawki tkanin, kawałki włóczki, wełny, sznurka( do zrobienia włosów)
          • plastelinę, folię aluminiową,
          • wstążki, koraliki , cekiny, guziki do ozdoby,
          • korki do butelek, klej.
          W Y K O N A N I E:
          1. Butelki oklej do połowy plasteliną.
          2. Z plastelinowych wałeczków uformuj ręce lalki i przyczep je do butelki
          3. Zrób głowę lalki – z kawałka folii aluminiowej uformuj kulkę (mocno ugniatając), a następnie oklej ją plasteliną
          4. Przymocuj głowę do tułowia. Możesz użyć w tym celu korka.
          5. Z koralików (lub innych materiałów) zrób oczy, nos i buzię.
          6. Włosy lalki wykonaj ze sznurka, włóczki lub wełny. Przyczep je, mocno przyciskając do plasteliny.
          7. Ze skrawków tkanin zrób ubrania dla lalek. Do ich mocowania użyj plasteliny. Do ubrań możesz poprzyklejać guziki lub cekiny.

Możesz także skorzystać ze strony : https://www.youtube.com/watch?v=pK-2PB7l7Oo
          Źródło: 365 sposobów na nudę” wyd. PUBLICAT S.A